sl3.png sl2.png sl1.png
Naujienos
Rgs 10, 2019

EKSKURSIJA ŽAIGINIO MEDELYNE

Šiemet sukanka 100 metų nepriklausomos Lietuvos miškų administracijai. Šia proga  Valstybinių miškų urėdija dovanoja visuomenei per 70 nemokamų renginių visoje Lietuvoje.
 
Tad rugsėjo 7 dieną mūsų mokyklos-daugiafunkcio centro 8-9 kl. mokiniai ir mokytojai maloniai buvome pakviesti į pažintinę ekskursiją po Žaiginio medelyną.
Medelyno administracija šiltai mus pasitiko ir supažindino su čia esančia technika, sodinukų laikymo patalpa – šaldytuvu. Raseinių regioninio padalinio vyr. miškininkas Rimvydas Mikelaitis vaizdžiai papasakojo ir kvietė iš arti pažvelgti į medžio atsiradimo kelią: nuo tada, kai sėkla įterpiama į žemę, iki brandaus miško. Ekskursijoje, kuri vyko šiuolaikiškame ir atsinaujinusiame  Žaiginio  medelyne, susipažinome su miško sodmenų auginimo, kankorėžių aižymo, sėklų paruošimo bei laikymo paslaptimis. Lydimi medelyno vadovės Irenos Burinskienės ir specialistės Nijolės Adomavičienės vaikščiojome po didžiulę 27 ha medelyno teritoriją ir susidomėję apžiūrinėjome čia auginamų medelių rūšis. Didžiulį įspūdį paliko modernūs sodinukų kasimo ir sodinimo kombainai, kuriuos mokiniai turėjo galimybę praktiškai išbandyti. Padėkoję už įdomiai praleistą dieną ir atsigaivinę medelyno darbuotojų vaišėmis, pilni įspūdžių ir su dovanomis, džiugiai grįžome į mokyklą.
 
Vilma Daujotaitė
Socialinė pedagogė