Geg 14, 2019

Tarptautinis velykinis konkursas - paroda Punske

2019 metų balandžio 28 dieną Lenkijos lietuvių etnografinės kultūros draugijos būstinėje Punske vyko Atvelykio šventė bei velykinės parodos atidarymas. Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos kvietimu jau ketvirtus metus iš eilės dalyvaujame ir mes, Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos - daugiafunkcio centro mokiniai su tikybos mokytoja s. Regina Teresiute.
Mokytoja ir mokiniai parodoje eksponavo savo pačių rankomis pintas verbas, velykines puokštes  ir  margučius. Pasak Punsko krašto etnografės Aldonos Vaicekauskienės, šiuo renginiu siekiama puoselėti velykines tradicijas, skatinti kūrybiškumą ir kartų bendradarbiavimą. Velykiniame konkurse galėjo dalyvauti suaugusieji ir vaikai. Darbus vertino komisija, atsižvelgdama į atlikimo savarankiškumą, estetiką, kūrybiškumą. Laimėtojai buvo apdovanoti diplomais ir dovanomis. Žaiginio mokinukams taip pat įteigta padėka ir dovanėlės.

Velykinė paroda veiks Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos būstinėje iki šių metų gegužės 31 dienos.

Žaiginio mokyklos - daugiafunkcio centro
tikybos mokytoja s. Regina Teresiutė