Bal 17, 2019

Gerumo, atjautos, supratimo niekada nebūna per daug…

Dažnai girdime, kaip svarbu ir reikalinga daryti gerus darbus. Nebūtina atlikti kažką labai didingo ar reikšmingo. Nuo mažų darbelių, pastangų ir gerų norų prasideda dideli dalykai. Padėdami žmonėms, kuriems reikalinga mūsų pagalba, suteikiame džiaugsmą, viltį, parodome meilę.

Nepastebimai bėga laikas. Artėja didioji Velykų šventė, kuri ragina skubėti daryti gerą. Tad ir vėl Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos– daugiafunkcio centro mokiniai lydimi tikybos mokytojos s. Reginos Teresiutės vyko aplankyti LSMUL Kauno klinikų Vaikų onkologijos ir hematologijos sektoriaus sergančius vaikus, jų tėvelius ir darbuotojus. Pasitinkant Šventas Velykas ir siekdami praskaidrinti nuotaiką jaunimas dovanojo pačių rankomis sukurtus sveikinimus ir dovanėles, saldumynus, mokė mažuosius ir jų tėvelius pasigaminti velykinę žvakutę. Ilgo ir nuoširdaus bendradarbiavimo dėka vėl turėjo galimybę dalintis skausmu ir džiaugsmu su mažaisiais ligoniukais ir jų šeimomis. Išvykdamas jaunimas linkėjo gražių švenčių, ištverti sunkios ligos atnešamą skausmą, neprarasti vilties. Šių kelionių metu patys mokiniai mokosi atjautos, gerumo, nuoširdumo, supratimo, meilės kitam žmogui. Darant gerą kitam, džiaugsmas grįžta tau pačiam.

Po vizito ligoninėje mokiniai apsilankė IX Forte. Muziejuje jaunimas susipažino su Kauno tvirtovės IX forto istorija, gynybinio įtvirtinimo funkcijomis bei nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais. Vėliau aplankė Tado Ivanausko zoologijos muziejų, kurio ekspozicija per 3 aukštus ir užima 6 sales. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su įvairomis rūšimis, bestuburių entomologijos (vabzdžių), ichtiologijos (žuvų), herpetologijos (varliagyvių, roplių), ornitologijos (paukščių), mamaliologijos (žinduolių). Namo grįžo nuvargę, bet džiugūs nes padarė dar vieną gerą darbą ir pasisėmė žinių.

Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio
centro tikybos mokytoja s. Regina Teresiutė