sl3.png sl2.png sl1.png
Naujienos
Vas 5, 2019

Žaiginio P. Šivickio mokyklos jaunieji šauliai naktiniame žygyje

Sausio 18 d. vakarą daugiau nei 3000 žygeivių, iš jų daugiau nei 500 šaulių ir jaunųjų šaulių iš visos Lietuvos, rinkosi į Kretingą, kad įveiktų 25 kilometrų trasą iš Kretingos į Klaipėdą 1923 m. Klaipėdos sukilimo dalyvių keliu.
 
Šiemet žygis buvo skirtas ne tik paminėti 1923 metų įvykius Klaipėdos krašte, bet ir Lietuvos šaulių sąjungos 100-metį. Susirinkusius pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis prieš žygį pasveikino jo dalyvius, linkėdamas gero kelio, įteikė Lietuvos šaulių sąjungos dovanas jauniausiam ir vyriausiam renginio dalyviams.
 
Jau 18-ioliktą kartą žygį organizuoja Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos skyrius kartu su Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-ąja rinktine padedant Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iajai rinktinei, Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionui bei Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos Klaipėdos įgulos aptarnavimo centrui. Pasak Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės vado ats. mjr. Rolando Lukšio, šiemet kaip ir kasmet stebino žygeivių gera nuotaika ir gausa. „Rekordiškas skaičius susirinkusių dalyvių džiugino. Tiesa, nors registracijos pabaigą skelbėme sausio 15 d., aktyvūs žygeiviai į tai nereagavo ir registravosi toliau, sustabdžius registraciją, norą dalyvauti žygyje pareiškė dar apie 1000 žmonių. Smagu, kad renginys sulaukia tiek dėmesio, tačiau yra ir kita medalio pusė – kyla šiokių tokių problemų dėl aprūpinimo, negalime suplanuoti maitinimo ar aprūpinti visus dalyvius diplomais, žemėlapiais, o norisi, kad kiekvienas būtų patenkintas ir jaustų organizatorių dėmesį. Nepaisant to, žygis praėjo puikiai, oras buvo mums palankus“, – džiaugėsi Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės vadas.
 
Pirmasis naktinis žygis, siekiant pagerbti 1923 m. Klaipėdos sukilimo dalyvius, kurie prisidėjo, kad Klaipėdos kraštas būtų prijungtas prie didžiosios Lietuvos, surengtas 2002 m., nuo tol rengiamas kasmet, tik kas 4 metus į Klaipėdą žygiuojama vienu iš 4 maršrutų: iš Kretingos, Priekulės, Gargždų arba iš Palangos.
 
Gediminas Armoška jaunųjų šaulių vadovas