Grd 21, 2018

ADVENTAS – MEILĖS IR GERUMO LAIKAS

Meilės darbai visuomet yra džiaugsmo darbai.
Nebūtina ieškoti laimės: jei mylime kitus, ją gausime.
Tai - Dievo dovana.

Motina Teresė

Gruodžio 12 d. Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniai jaunieji šauliai, lydimi tikybos mokytojos s. Reginos Teresiutės, su Gerumo akcija lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universitetinės ligoninės Kauno klinikų Vaikų onkologijos ir hematologijos skyriuje.
Laukdami pačių gražiausių metų švenčių Šv. Kalėdų ir siekdami praskaidrinti nuotaiką dovanojome trumpą programą, suvaidinome miniatiūrą ‚,Keturios žvakės‘‘. Vaikų onkologinio skyriaus darbuotojų dėka turėjome išskirtinę galimybę pabendrauti su mažaisiais ligoniukais ir jų tėveliais. Žaiginiškiai mokė ne tik sergančius vaikus, jų tėvus, bet ir personalo darbuotojus pasidaryti vaško žvakelę, kurią galės uždegti Kūčių vakarienės metu. Kokios Kūčios jei nebus kalėdaičio. Pamokyti s. Reginos ir padedant jauniesiems šauliams visi išsikepė ir po kalėdaitį. Atvykęs Kauno klinikų kapelionas kunigas Nerijus Pipiras kalėdaičius palaimino.

Vaikai į mokyklą, į namus grįžo susikaupę, susimąstę apie gyvenimo trapumą, diskutuodami vieni su kitais apie gyvenimo prasmę, apie tai, kas žmogui svarbiau, traškučiai ar bendraamžio, draugo buvimas šalia, apie neįkainuojamą meilę ir pagarbą savo tėvams. Gauname iš tiesų daugiau, negu duodame savo bičiuliams ligoniukams, jų tėvams ar vienišiems.

Savo nuostabią kelionę mokiniai pratęsė Kauno istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Ten jie aplankė Lietuvos šimtmečio parodą, „Reikšmingiausi Pirmosios  Lietuvos Respublikos įvykiai“. Ši paroda mokiniams padėjo pažinti pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpio istoriją, paskatino geriau suprasti įvairius to meto procesus ir suteikė tvirtą pagrindą didžiuotis savo valstybe.

Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio centro
tikybos mokytoja s. Regina Teresiutė