slider2.jpg slider.jpg
Spa 31, 2018

Jaunųjų šaulių stovykla Žaiginyje

Spalio 26-28 dienomis Raseinių r. Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokykloje - daugiafunkciniame centre vyko sukarinta jaunųjų šaulių stovykla „Mes - Lietuvos viltis". Stovykloje kario duonos paragavo jaunieji šauliai iš Ariogalos, Betygalos, Raseinių, Žaiginio, Šiluvos, Nemakščių, Viduklės, Girkalnio šaulių būrelių. Iš viso stovykloje dalyvavo 73 jaunieji šauliai.

Dvi dienas stovykloje vyko intensyvūs jaunųjų šaulių mokymai. Pirmąją dieną stovyklos atidaryme mus šiltai pasveikino mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Rita Šilvienė, Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas ir Ariogalos 13 kuopos šaulių vadas Andrius Bautronis, Raseinių rajono jaunųjų šaulių būrių vadai. Penktadienio vakarą jaunieji šauliai buvo suskirstyti į du būrius, kuriems vadovavo būrių vadai. Jaunieji šauliai mokėsi, kaip reikia teisingai suteikti pirmąją medicininę pagalbą, kokios yra šiuolaikinės radijo ryšio priemones, kaip tinkamai orientuotis miškuose. Vėliau visi ragavo gardžios kareiviškos košės. Šeštadienio popietę vyko orientacinis žygis. Jauniesiems šauliams Žaiginio miškuose reikėjo surasti pažymėtus punktus, kuriuose laukė daug užduočių. Orientacinio žygio tikslas – padėti orientuotis aplinkoje ir išmokti naudotis žemėlapiu, maskavimasis, medicininės pagalbos suteikimas.

Sekmadienį Žaiginio bažnyčioje dalyvavome šv. Mišiose. Jaunieji šauliai Žaiginio miestelio gyventojų ir savo tėvų akivaizdoje pasižadėjo atsakingai vykdyti jaunojo šaulio pareigas, gerbti savo artimą ir tėvynę.

Stovykloje patyrėme daug gerų įspūdžių: mokėmės, žaidėme, ugdėme ištvermę ir stiprybę žygiuose, susiradome naujų draugų. Smagu, kai vyrauja gera nuotaika, supratimas ir drausmė. Jaunieji šauliai liko patenkinti praleistu laiku stovykloje ir, kaip patys teigia, išmoko pagrindinį dalyką – būnant būryje žiūrėti ne vien savęs, bet išmokti prisitaikyti ir prie kitų. „Siekiame, kad vaikai neleistų dienų gatvėse, o atvyktų į mūsų stovyklą, kurioje būtų auklėjami patriotiškai", – sakė vadas.
Gediminas Armoška
Žaiginio jaunųjų šaulių būrelio vadovas